avatar blog

Wystawa zdjęć w Światowidzie! 29 maja godzina 18. Zapraszamy!

Oto co napisano o nas:
Ponad 70 wyjątkowych zdjęć oraz materiał filmowy będzie można zobaczyć podczas wernisażu wystawy „Od Kairu do Kapsztadu". To fotograficzny zapis podróży Piotra Marka i Adriana Krajewskiego wzdłuż wschodniego wybrzeża Afryki. Wernisaż już w niedzielę 29 maja w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
Wystawa „Od Kairu do Kapsztadu" to fotograficzne przedstawienie podróży Piotra Marka i Adriana Krajewskiego wzdłuż wschodniego wybrzeża Afryki. W Światowidzie zaprezentowanych zostanie ponad 70 wyjątkowych zdjęć z podróży obu autorów. Jej otwarciu towarzyszyć będzie także 25 minutowy materiał filmowy prezentowany przez Piotra Marka w sali kameralnej kina Światowid.
Podróżnicy trafiają zarówno pod egipskie piramidy, jak i do siedziby rzeźnika na pustyni w Sudanie czy też chaty wodza plemienia Bana w Etiopii. Podziwiają dzikie zwierzęta w parku narodowym Masai Mara w Kenii usiłując zapolować na Wielką Piątkę. Wchodzą na Kilimandżaro - najwyższy szczyt Afryki. W Malawi zmagają się z biurokracją oraz zderzają dosłownie z ciężarówką przewożącą odpady radioaktywne. W Mozambiku podziwiają ocen indyjski oraz próbują nigdzie indziej niespotykanych owoców morza. Przez Swaziland dojeżdżają do RPA gdzie w Kapsztadzie kończą swoją podróż przejeżdżając ponad 15 000km.
- 2 miesiące napakowane miejscami, ludźmi, emocjami tak bardzo, że wydaje się, że nie można więcej zmieścić. Naprawdę się nie leniliśmy. Dni na plaży to tylko 4 z 55 (...) Teraz czas wracać do domu... Marzenie przejechania całej Afryki spełnione. Kolejne czekają na realizacje - pisał ostatniego dnia podróży na swoim blogu, nagrodzonym przez magazyny National Geographic oraz National Geographic Traveler, Piotr Marek.

Wystawa „Od Kairu do Kapsztadu" w CSE Światowid. Wernisaż - 29 maja o godzinie 18. Wystawę będzie można oglądać do 16 czerwca na I i II piętrze CSE Światowid.

Napisał piotr dnia 2011-05-24 o 16:51:55
Dodaj komentarz